Το Εκτελεστικό Γραφείο είναι το ανώτατο καθοδηγητικό όργανο της ΟΝΝΕΔ μεταξύ δύο συνεδριάσεων της Κεντρικής Επιτροπής. Είναι το διαρκές όργανο που υλοποιεί τις αποφάσεις της Κεντρικής Επιτροπής και το αρμόδιο για όλα τα θέματα που σύμφωνα με τον παρόντα Κανονισμό δεν ανήκουν στην αρμοδιότητα άλλων οργάνων.

Το Εκτελεστικό Γραφείο έχει επικεφαλής τον Πρόεδρο της ΟΝΝΕΔ. Σε κάθε περίπτωση σε αυτό συμμετέχουν ως μέλη: ο Αντιπρόεδρος, οι Υπεύθυνοι Οργανώσεων Επαρχίας, Οργανώσεων Αττικής, , Οργανώσεων Θεσσαλονίκης, ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Πανεπιστημίων και ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΑΤΕΙ (Γραμματείς), Τοπικής Αυτοδιοίκησης, ΜΑΚΙ, Πολιτικού Συμβουλίου (Διευθυντής), Διεθνών Σχέσεων, Πολιτικού Σχεδιασμού, και Οργανώσεων Εξωτερικού και Απόδημου Ελληνισμού. Μέγιστος αριθμός μελών του είναι τα δεκαπέντε (15). Με απόφασή του Προέδρου μπορεί να ορίζονται και Αναπληρωτές Υπεύθυνοι. Τα μέλη του Εκτελεστικού Γραφείου εγκρίνονται, μεταξύ των μελών της Κεντρικής Επιτροπής, από τον Πρόεδρο του Κόμματος, μετά από εισήγηση του Προέδρου της ΟΝΝΕΔ.

Παύλος Μαρινάκης

Αντιπρόεδρος ΟΝΝΕΔ

Αλέξανδρος Μανδρίνος

Υπεύθυνος Οργανώσεων Θεσσαλονίκης

Mέλη του Συντονιστικού ΟΝΝΕΔ Θεσσαλονίκης:
Υπεύθυνη Οργάνωσης: Κουτσιώνα Χρυσάνθη
Διευθυντής: Κούλας Εμμανουήλ
Υπεύθυνος Τύπου: Μπρόζος Σωκράτης
Yπεύθυνος Πολιτικού Σχεδιασμού: Γακόπουλος Βασίλειος
Υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Κωνσταντίνου Ηλίας
Υπεύθυνος Απαρχόλησης και Νεανικής Επιχειρηματικότητας: Τσόρλος Χρήστος
Υπεύθυνος Πολιτισμού και Αθλητισμού: Καραβάς Χρήστος
Υπεύθυνος Παραγωγικών Φορέων: Τσέρνος Κυριάκος
Υπεύθυνη Μηχανοργάνωσης: Χατζηαθανασίου Αναστασία
Υπεύθυνος ΜΑΚΙ: Πάιδας Τριαντάφυλλος
Υπεύθυνος Κινητοποιήσεων: Βρίτκας Δημήτριος
Υπεύθυνος Εκδηλώσεων: Αγαθαγγελίδης Αλέξανδρος
Υπεύθυνος Ειδικών Πληθυσμιακών Ομάδων: Πολυτσίνος Βασίλειος

Κώστας Μαμουλής

Υπεύθυνος Στρατηγικού – Πολιτικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Στρατηγικού – Πολιτικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας: Κωνσταντίνος Λιακόπουλος

Αλέξανδρος Μίχας

Διευθυντής Πολιτικού Συμβουλίου

Θοδωρής Καλαμπόκης

Υπεύθυνος Οργανώσεων Εξωτερικού και Απόδημου Ελληνισμού

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Οργανώσεων Εξωτερικού και Απόδημου Ελληνισμού: Χάρης Χριστόπουλος

Yπεύθυνος Πολιτικού Σχεδιασμού: Βαβίκης Θεόδωρος
Υπεύθυνος Οργανωτικού: Νούλας Στέργιος
Αναπληρώτρια Υπεύθυνη Οργανωτικού: Σύρμου Πετρίνα
Υπεύθυνος Τύπου: Τζίφρας Ίων
Αναπληρωτής Υπεύθυνος Τύπου: Γιαταγάνας Σπύρος
Υπεύθυνος Social Media: Τρουπιώτης Αλέξανδρος

Νίκος Παπουτσής

Διευθυντής

Αναπληρωτής: Σωτήρης Καλλής

Άγις Δήγκας

Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής: Νίκος Παπασωτηρίου

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟΥ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΡΟΤΣΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΤΥΠΟΥ ΜΠΙΝΙΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ & ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΓΕΡΑΡΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΜΗΧΑΝΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑΣ ΠΕΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟ.ΣΥ.Ν. ΜΠΑΝΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΠΛΗΘΥΣΜΙΑΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΖΑΒΛΑΓΚΑ ΜΑΡΙΑΛΕΞΙΑ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΜΑΚΙ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

Μένιος Κορομηλάς

Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Πανεπιστημίων

Αναπληρωτής Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Πανεπιστημίων: Στέλιος Λεριός

Δημήτρης Τρούπος

Υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης

Αναπληρωτής: Βαγγέλης Καραμίντζιος

Νίκος Σιαδήμας

Υπεύθυνος Επιστημονικών Φορέων και Παραγωγικών Τομέων

Χριστίνα Νιάνια

Υπεύθυνη ΜΑΚΙ

Υπεύθυνος Πολιτικού Σχεδιασμού: Ιωάννης Κίτσος
Υπεύθυνος Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Δημήτριος Ντόντης
Υπεύθυνος Ευρωπαϊκών Μορφωτικών Υποθέσεων: Μιχαήλ Νιαρχάκος
Υπεύθυνος Οργάνωσης και Κινητοποίησης: Κατερίνα Σαββιδάκη
Υπεύθυνος Μεταλυκειακής Εκπαίδευσης & Επαγγελματικού Προσανατολισμού: Ιωάννης Καρασαρίνης
Γραφείο Τύπου: Χάρις Κουφέλλη
Τομεάρχης Λεκανοπεδίου: Φώτιος Βασιλάρας
Τομεάρχης Στερεάς Ελλάδας: Θεοδώρα Παπαποστόλου
Τομεάρχης Μακεδονίας-Θράκης: Κων/νος Τσαβδαρίδης
Τομεάρχης Αιγαίου & Κρήτης: Δημήτριος Κίνδερλης
Τομεάρχης Πελοπ/σου & Ιονίων Νήσων: Ανδριανή Αγουρόγιαννη
Τομεάρχης Θεσσαλίας και Ηπείρου: Βασιλική Κουραβάνα

Μανώλης Αγραφιώτης

Υπεύθυνος Γραμματείας Τύπου και Ενημέρωσης

Αναπληρώτρια: Κωνσταντίνα Μπλάτσου

Αντιγόνη Ψυχαράκη

Υπεύθυνη Γραμματείας Γυναικείων Θεμάτων και Ισότητας των Φύλων

Αναπληρώτρια: Ελένη Χαραλάμπους

Θάνος Κολοβός

Υπεύθυνος Οργανώσεων Επαρχίας

Mέλη Γραμματείας Επαρχιακού:
ΨΥΧΑΡΑΚΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ
ΠΡΟΖΥΜΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΛΑΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

Tομεάρχες:
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ: ΤΣΙΦΛΙΚΙΩΤΗ ΕΛΕΝΑ
ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΑΝΤΩΝΟΣ ΝΙΚΟΣ
ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΠΟΥΧΙΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
ΗΠΕΙΡΟΥ: ΜΑΛΕΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΙΟΝΙΟΥ: ΠΕΤΤΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΚΑΤΣΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΚΡΗΤΗΣ: ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΜΑΝΙΑ
ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΣΟΡΟΠΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Κωνσταντίνος Στάσης

Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΑΤΕΙ

Αναπληρωτής Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΑΤΕΙ: Μιχάλης Νίκας

Φώτης Βρεκός

Υπεύθυνος Νεανικής Επιχειρηματικότητας

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Νεανικής Επιχειρηματικότητας: Γιώργος Μιχαλολιάκος

Χριστίνα Μπαλάσκα

Υπεύθυνη Διεθνών Σχέσεων

Αναπληρώτρια Υπεύθυνη Διεθνών Σχέσεων: Εβελίνα Λαζαρίδη

Ανδρέας Καρασαρίνης

Γραμματέας Κεντρικής Επιτροπής

Γκουλής Δημήτρης

Δημήτρης Γκουλής

Υπεύθυνος Γραμματείας Ψηφιακής Επικοινωνίας, Μηχανοργάνωσης και Εθνικού Μητρώου Μελών ΟΝΝΕΔ

Αναπληρωτής: Λάζαρος Ορνιθόπουλος

Σύμφωνα με το άρθρο 21 του Κανονισμού Λειτουργίας της ΟΝΝΕΔ, ορίζεται ως Αντιπρόεδρος της Οργάνωσης ο Παύλος Μαρινάκης.

Παράλληλα, κατά το άρθρο 22 παρ. 2 του Κανονισμού Λειτουργίας, ορίζονται οι κάτωθι, ως μέλη του Εκτελεστικού Γραφείου της οργάνωσης, με τις ακόλουθες αρμοδιότητες – χαρτοφυλάκια:

Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής: Άγις Δήγκας
Υπεύθυνος Οργανώσεων Επαρχίας: Θάνος Κολοβός
Υπεύθυνος Οργανώσεων Θεσσαλονίκης: Αλέξανδρος Μανδρίνος
Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Πανεπιστημίων: Μένιος Κορομηλάς
Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΑΤΕΙ: Κωνσταντίνος Στάσης
Υπεύθυνος Στρατηγικού – Πολιτικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας: Κώστας Μαμουλής
Υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Δημήτρης Τρούπος
Υπεύθυνος Νεανικής Επιχειρηματικότητας: Φώτης Βρέκος
Διευθυντής Πολιτικού Συμβουλίου: Αλέξανδρος Μίχας
Υπεύθυνος Επιστημονικών Φορέων και Παραγωγικών Τομέων: Νίκος Σιαδήμας
Υπεύθυνη Διεθνών Σχέσεων: Χριστίνα Μπαλάσκα
Υπεύθυνος Οργανώσεων Εξωτερικού και Απόδημου Ελληνισμού: Θοδωρής Καλαμπόκης
Υπεύθυνη ΜΑΚΙ: Χριστίνα Νιάνια

Επιπρόσθετα, κατά το άρθρο 22 παρ. 1, ορίζονται ως Αναπληρωτές του Ε.Γ. οι κάτωθι:

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής: Νίκος Παπασωτηρίου
Αναπληρωτής Γραμματείς ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Πανεπιστημίων: Στέλιος Λεριός
Αναπληρωτής Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΑΤΕΙ: Μιχάλης Νίκας
Αναπληρωτής Υπεύθυνος Στρατηγικού – Πολιτικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας: Κωνσταντίνος Λιακόπουλος
Αναπληρωτής Υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Βαγγέλης Καραμίντζιος
Αναπληρωτής Υπεύθυνος Νεανικής Επιχειρηματικότητας: Γιώργος Μιχαλολιάκος
Αναπληρώτρια Υπεύθυνη Διεθνών Σχέσεων: Εβελίνα Λαζαρίδη
Αναπληρωτής Υπεύθυνος Οργανώσεων Εξωτερικού και Απόδημου Ελληνισμού: Χάρης Χριστόπουλος

Τέλος, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 23 συστήνονται οι ακόλουθες Γραμματείες της ΟΝΝΕΔ, τις οποίες θα αναλάβουν οι κάτωθι:

Διευθυντής ΟΝΝΕΔ: Νίκος Παπουτσής, Αναπληρωτής: Σωτήρης Καλλής
Γραμματεία Τύπου και Ενημέρωσης: Υπεύθυνος: Μανώλης Αγραφιώτης, Αναπληρώτρια: Κωνσταντίνα Μπλάτσου
Γραμματεία Ψηφιακής Επικοινωνίας, Μηχανοργάνωσης και Εθνικού Μητρώου Μελών ΟΝΝΕΔ:
Υπεύθυνος:
 Δημήτρης Γκουλής, Αναπληρωτής: Λάζαρος Ορνιθόπουλος
Γραμματεία Γυναικείων Θεμάτων και Ισότητας των Φύλων: Υπεύθυνη: Αντιγόνη Ψυχαράκη, Αναπληρώτρια: Ελένη Χαραλάμπους