Αθήνα, 13 Φεβρουαρίου 2020
Α.Π. 22/2020

Ανακοινώνονται οι ακριβείς τοποθεσίες όπου θα διεξαχθούν οι εκλογικές διαδικασίες της προσεχούς Κυριακής 16 Φεβρουαρίου για την ανάδειξη Νομαρχιακών Επιτροπών και Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων της ΟΝΝΕΔ.

Νέο Ηράκλειο Αττικής

  1. Πολιτιστικό Πολύκεντρο Δήμου Ηρακλείου Αττικής, Κουντουριώτου 18.

 Νομός Αιτωλοακαρνανίας:

  1. Αγρίνιο: Εντευκτήριο Δήμου Αγρινίου «Τα Τρένα».*
  2. Βόνιτσα: Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, Παραλία Ακτίου-Βόνιτσας.
  3. Μεσολόγγι: Τρικούπειο Πολιτιστικό Κέντρο.**

*Τα μέλη της ΔΗΜ.ΤΟ Αμφιλοχίας και Θέρμου θα ψηφίσουν στην κάλπη του Αγρινίου.

**Τα μέλη της ΔΗΜ.ΤΟ Ξηρομέρου και Ναυπακτίας θα ψηφίσουν στην κάλπη του Μεσολογγίου.

Νομός Ιωαννίνων

Γραφεία ΝΟΔΕ, Ναπολέοντος Ζέρβα 2 (4ος όροφος), Ιωάννινα.

Όλα τα μέλη της Ν.Ε. Ιωαννίνων θα ψηφίσουν στην συγκεκριμένη    τοποθεσία.

Νομός Καστοριάς

 Γραφεία ΝΟΔΕ, Μητροπόλεως 16, Καστοριά.

Όλα τα μέλη της Ν.Ε. Καστοριάς θα ψηφίσουν στην συγκεκριμένη    τοποθεσία.

Νομός Λάρισας

  1. Ελασσόνα: Δημοτικό Ωδείο Ελασσόνας
  2. Λάρισα: Αίθουσα Περιφερειακού Συμβουλίου (Πλατεία Νομαρχίας)*
  3. Τύρναβος: Γραφεία ΔΗΜ.Τ.Ο. Ν.Δ., Κεντρική Πλατεία Τυρνάβου (1ος Όροφος)
  4. Φάρσαλα: Γραφεία ΔΗΜ.Τ.Ο. Ν.Δ., Λαμίας 8 (1ος Όροφος)

*Τα μέλη της ΔΗΜ.Τ.Ο. Αγιάς, Κιλελέρ και Τεμπών θα ψηφίσουν στην κάλπη της Λάρισας.

Νομός Μαγνησίας 

  1. Αλμυρός: Δημαρχείο Αλμυρού (Κεντρική Πλατεία Αλμυρού)
  2. Βελεστίνο: Πνευματικό Κέντρο Βελεστίνου
  3. Βόλος: Επιμελητήριο Μαγνήσιας, Δημητριάδος 176 & Κουμουνδούρου*
  4. Νότιο Πήλιο: Αίθουσα ΚΕΓΕ (Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου), Αργαλαστή
  5. Σκιάθος: Αίθουσα Εκδηλώσεων, Μπούρτζι

*Τα μέλη της ΔΗΜ.ΤΟ Ζαγοράς και Σκοπέλου θα ψηφίσουν στην κάλπη του Βόλου.

Νομός Ζακύνθου

Αίθουσα Περιφερειακής Ενότητας (πρώην Νομαρχία).

 

Όλα τα μέλη της Ν.Ε. Ζακύνθου θα ψηφίσουν στη συγκεκριμένη τοποθεσία.

 

Η εκλογική διαδικασία στο Νομό Ηλείας αναβάλλεται καθώς εκκρεμεί ένσταση κατά υποψηφίου η οποία εξετάζεται από την αρμόδια Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή. Θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση σε λίγες ημέρες.

Υπενθυμίζεται ότι η εκλογική διαδικασία θα ξεκινήσει στις 09:00 και θα ολοκληρωθεί στις 17:00 σε όλα τα εκλογικά τμήματα.

Ο Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής
Απόστολος Γούτας

Ο Υπεύθυνος Περιφερειακών Οργανώσεων
Μένιος Κορομηλάς